Sizin Masajınız Hangisi? - Masaj, Masöz, Spa, Jakuzi, Sauna, Buhar Banyosu | Masaj Cenneti

Sizin Masajınız Hangisi? | Masaj Cenneti

Sizin Masajınız Hangisi? aşağıda genel olarak anlatılmıştır.  Vücudunun sağlığı, bakımı ve uzun ömrün sırrı olmak üzere yaptırmalıdır. Sağlıklı bireyin sırrı masajdır.

Lomi Lomi

( Sırt ve karın bölgesi )

Sahil kenarında, süssüz olarak, yüzüstü uzanıyorsunuz. Palmiye ağaçları sallanıyor, kendisinizi kıyıya vuran dalgaların sesine vermişiniz, bir yandan da sihirli sözler eşliğinde vücudunuza masaj yapılıyor. Hawaii’nin meşhur masajı Lomi Lomi ritüeli böyle. Masaj salonlarındaysa bu ortam deniz kenarı efektleri ve hoş müzikler eşliğinde yapılıyor. Eski bir Hawaii inancına göre, Her insanın içinde kendi sorunlarını çözebilecek pozitif enerji vardır ve Lomi Lomi bu enerjiyi açığa çıkartmayı sağlar.

Shiatsu Masaj

( Bağışıklık sistemi zayıf olanlara )

Forbes yayın grubunun yayınladığı derginin araştırmasında en gözde masaj çeşitleri arasında birinci sıraya oturan Shiatsu, Japon kültüründen dayanıyor. Sıklıkla hastalanıyorsanız Shiatsu sizin de en gözde masajlarınız arasında olabilir, çünkü shiatsu masajının temel amacı bağışıklık sistemini güçlendirmek. Dirsek ve parmaklarla vücuda noktasal hafif dokunuşlarla baskılar yapılıyor. Kas dokusunun elastikliğini artırdığı için zayıflama diyetlerinin ardından sarkma olasılığını en aza indirmek için de Shiatsu yaptırabilirsiniz.

Masaj Cenneti Slider6 | Derin Doku Masajı | Masaj Cenneti

Taş Masajı

( Sırt ağrısından yakınanlara )

“Başına masaj kadar taş yağsın” diyenlere cevabım: “Hay ağzına sağlık, sırtıma da volkanik taşlar sıralansın.” Sıralansın da, ısıtılan taşlarla kan dolaşımım hızlansın, sırt ağrım geçsin, omuzlarımdaki tutulmalar çözülsün. Ne demek istediğimi anlamadınız değil mi ? anlamak için, sırta belli düzende dizilen volkanik taşlarla masaj yaptırın. Çıplak elle yapılan masajdan iki kat daha etkili olduğunu sizde görebilirsiniz.

İsveç Masajı

( Yorgunluk ve sıkıntılara karşı )

Shiatsu’nun karşısındaki en büyük rakibi, İsveç Masajı bir kaç sene öncesine kadar Avrupa’nın en popüler masajları arasındaydı. Şimdilerde yerini daha egzotik ve su temelli masajlar almaya başladı. Hâlbuki gündelik yaşamdaki yorgunluk ve strese karşı en tesirlisi bu. Konsantrasyonu artırıp kaslardaki gerginliği azalttığı için günümüzde pek çok büyük şirketlerde kadrolu uzmanları bulunmaktadır.

Masaj Cenneti Cilt ve Vücut Bakımı | Masaj Cenneti

Holistik Masaj

( Kaslardaki gerginliğe ve ağrılara )

Holistik, ‘bütüne odaklanma’ anlamına gelmektedir, isveç masajı, shiatsu ve spor masajının bir araya gelmiş halidir. Çoğunlukla Sporcularda uygulanan, kaslardaki ağrılara ve gerginliğe iyi gelen masaj çeşidi. Spiritüel ortamlardan hoşlananlara bire bir! Holistik masaj uygulanırken bedene bütün olarak bakıp, vücudun tümünün oluşturarak içsel ve dışsal denge düzenini sağlıyor.

Aromaterapi

( Sancılı ve gergin bayanlara )

Aromaterapi masajı uygulanırken kullanılan yağların tümü ruh halinizden ten renginize ve cilt tipinize kadar farklı kriterlere göre seçiliyor. Örneğin regl döneminde çatık kaşlı, eli terlikli mi oluyorsunuz? Papatya çiçeği özünden elde edilen papatya yağıyla masaj yaptırın. Kış aylarında çekilmez bir hâl alan sinüzitinizi hafifletmek ve başınızı rahatlatmak için de aromaterapi deneyebilirsiniz. Hamilelik döneminde bazı masaj yağları sakıncalı olabiliyor, bebek bekliyorsanız masaj yaptırmak istediğiniz uzmana özellikle belirtin.

Masaj Cenneti Doğal Masaj Yağları | Masaj Cenneti

Refleksoloji

( Kemoterapi gören hastalara, beyin felci geçirmiş kişilere, zihinsel engelli çocuklara, Böbrek sorunları, diş ağrıları, migren, uykusuzluk, kronik yorgunluk )

Refleksoloji alanında insanlar iki gruba ayrılır: İlk grup ayak severler ( Ayak fetişisti ) olanlar, ikinci grup ayaklardan da ayak severlerden de hiç haz etmeyenlerdir. Refleksolojinin öncelikli ilgi alanı ilk grup olsa da, ikinci gruptaki en azılı üye dahil refleksoterapi uzmanının elinde bile yola gelebilir. Refleksolojinin ayaklar ile bu kadar haşir neşir olmasının nedeni basit: Vücudumuzdaki organlar altlarımızda temsil ediyor ve sıkıntılı bölgeleri temsil eden bölgelere yapılan çeşitli ayak masajları vücuttaki sorunları çözülebiliyor. Beyin felci geçirmiş kişilere, kanser tedavisi (Kemoterapi ) gören hastalara, zihinsel engelli çocuklara uygulanan refleksoterapi masajının tedavi sürecinde hastaları pozitif yönde hızlandırdığı görülmüş. Böbrek rahatsızlıkları, migren, diş ağrıları , kronik yorgunluk ve uykusuzluk gibi hastalıkların tedavisine katkı sağlıyor.

Tüm Hakkı Saklıdır Kopyalanamaz © Telif Hakkı - Masaj Cenneti